Anuncios

Pilotaren Txokoa txapelketako bikoteak eta lehiaketa/Parejas y competición del torneo Pilotaren Txokoa

Apirilaren 6 tik aurrera, Pilotaren Txokoa hedabidea bere esku pilotako lehen txapelketa egingo du. Kadete, gazte eta nagusien mailan izango da eta finalaurrekoetatik aurrera, neskek ere bere partaidetza izango dute. Donostiako, trinitate enparantzan izango dira baina euria eginez gero, Antiguoko pilotalekuan jokatuko ziren bi frontoiak, antzekoak direlako. Finalak, ekainak 23 an izango dira. Hau da, 120 pelotari espero ditugu.

 

A partir del 6 de abril, el medio Pilotaren Txokoa, presenta su primer campeonato de pelota a mano. Se competirá en categorías, cadete, juvenil y senior con las chicas entrando a partir de las semifinales. Los partidos serán en la parte vieja de Donostia, justamente en la plaza de la trinidad pero si el tiempo no acompaña, nos trasladaremos al Antiguo ya que son dos frontones similares. Las finales las tendremos el día 23 de junio. Es decir, esperamos 120 pelotaris.

 

PAREJAS/BIKOTEAK

NAGUSIAK/SENIOR:

  • Ojuel-E.Esnaola (Hernani/Urnieta)
  • Gelis-J.Juaristi (Zazpi Iturri/Azkoitia)
  • A.Prieto-K.Prieto (Mungia)
  • Urmeneta-Ramos (Eple/Txukun Lakua)
  • J.Urbieta-Aranalde (Behar Zana/Orio)
  • A.Juaristi-Arizmendi (Azkoitia/Hernani)
  • Osa-I.Labaka (Gazteleku/Hernani)
  • Iribarren-Miguez (Txukun Lakua/Euskal Giroa)
  • Ruiz de Larramendi-Arrate (Lapke/Gazteleku)
  • J.Alberdi-M.Garmendia (Gazteleku/Lapke)
  • Etxezarreta-M.Aranguren (Gazteleku/Zazpi Iturri)
  • Chiapuso-Biain (Eple/Tolosa)
  • Oteiza-E.Etxeberria (Azkoitia/Oiarpe)
  • Garaiburu-Goikoetxeaundia (Tolosa)
  • Auzmendi-Otaño (Tolosa-Behar Zana)
  • Lizaso-Aranburu (Behar Zana/Eple)
  • Senosiain-Garatea (Barañain)
  • Perez-Zangitu (Euskal Giroa/Eple)
  • Urkizu-Insausti (Hernani)
  • Lertxundi-K.Esnaola (Orio/Tolosa)

 

GAZTEAK/JUVENILES

  • De la Torre-Olano (Donostia/Intxurre)
  • Larrañaga-Urbieta (Lapke/Usurbil)
  • Oskoz-Atxa (Oberena/Donostia)
  • Justo-Unzaga (Agurain)
  • Aranburu-Minguez II (Oiarpe/CP Najerino)
  • Izeta-Ballarena (Lapke/Baztan)
  • Artola-Elola (Gazteleku/Tolosa)
  • Ezenarro-Iruretagoiena (Tolosa/Usurbil)
  • Galarraga-Mujika (Usurbil/Gazteleku)
  • Odriozola-A.Garmendia (Zestoa/Lapke)
  • Altuna-Salegi (Tolosa/Zestoa)
  • Olaskoaga-Etxeberria (Azkoitia/Lapke)
  • Ariztegi-Azkoitia (Baztan/Azkotia)
  • Osoro-Galdos (Antiguo/Lapke)
  • Zubeldia-Ganboa (Intxurre-Oberena)
  • Migeltorena-Garces (Eple/Barañain)

 

KADETEAK/CADETES

  • Arribas-Eskuza (Barcelona/Herriaren)
  • Beloki-Blanca (Gazteleku/Barcelona)
  • Laso-Sorondo (Oberena/Donostia)
  • Olaizola-Uzkudun (Añorga/Intxurre)
  • Zapirain-Orbegozo (Donostia/Añorga)
  • Ituarte-Jauregi (Zaldua/Behar Zana)
  • Aburuza/Naldaiz (Behar Zana/Lapke)
  • E.Goikoetxea-Laboa (Lapke/Eple)
  • Amundarain-Uria (Tolosa/Gazteleku)
  • Jara-Etxebere (Hernani/Baztan)
  • Arrilaga-Telleria (Gazteleku/Lapke)
  • Perez de Ziriza-Kañamares (Barañain)
  • Apeztegia-Insausti (Baztan/Hernani)
  • Torres-Sagastibeltza (Txukun Lakua/Leiza)
  • Apaolaza/Astigarraga (Hernani/Azkoitia)
  • Perurena-U.Goikoetxea (Tolosa/Lapke)
  • Eizagirre-Iztueta (Zestoa/Tolosa)
  • Altuna-Elola (Intxurre/Tolosa)
  • Artaraz-Sarasa (Bizkaia/Ultzama)
  • Arraras-Sasiain (Leiza/Zestoa)

 

 

LEHIAKETA

 

NAGUSIAK/SENIOR:

1/32

Apirilak 6/ 6 de abril: OTEIZA-E.ETXEBERRIA 22-14 GARAIBURU-GOIKOETXEAUNDIA

Apirilak 7/ 7 de abril: LIZASO-ARANBURU 22-10 LERTXUNDI-K.ESNAOLA

Apirilak 13/ 13 de abril: PEREZ-ZANGITU 22-18 URKIZU-INSAUSTI

Apirilak 14/ 14 de abril: AUZMENDI-OTAÑO 9-22 SENOSIAIN-GARATEA

 

1/16

Apirilak 14/14 de abril: CHIAPUSO-BIAIN 12-22 OTEIZA-E.ETXEBERRIA

Apirilak 14/ 14 de abril: ETXEZARRETA-ARANGUREN 22-18 ZABALA-ARRATE

Apirilak 21/ 21 de abril: J.ALBERDI-M.GARMENDIA 22-10 PEREZ-ZANGITU

Apirilak 27/ 27 de abril: LIZASO-ARANBURU vs SENOSIAIN-GARATEA

 

1/8

Apirilak 27/ 27 de abril: IRIBARREN-MIGUEZ vs OTEIZA-E.ETXEBERRIA

Maiatzak 5/ 5 de mayo: OSA-I.LABAKA vs ETXEZARRETA-ARANGUREN 

Maiatzak 4/ 4 de mayo: A.JUARISTI-ARIZMENDI vs J.ALBERDI-M.GARMENDIA

Maiatzak 11/ 11 de mayo: J.URBIETA-ARANALDE vs Apirilak 27ko  irabazleak

 

 

1/4

Maiatzak 12/ 12 de mayo: GELIS-J.JUARISTI vs Apirilak 27 ko irabazleak

Maiatzak 18/ 18 de mayo: OJUEL-E.ESNAOLA vs Maiatzak 4 ko irabazleak

Maiatzak 19/ 19 de mayo: A.PRIETO-K.PRIETO vs Maiatzak 5ko irabazleak

Maiatzak 25/ 25 de mayo: URMENETA-RAMOS vs Maiatzak 11ko irabazleak

 

LIGUILLA 1/2

Lehen jardunaldia:

Maiatzak 26/ 26 de mayo: Maiatzak 12 ko irabazleak vs Maiatzak 18 ko irabazleak

Ekainak 1/ 1 de junio: Maiatzak 19 ko irabazleak vs Maiatzak 25 ko irabazleak

 

Bigarren jardunaldia:

Ekainak 8/ 8 de junio: Galtzaileak vs Galtzaileak

Ekainak 9/ 9 de junio: Irabazleak vs Irabazleak

 

Hirugarren jardunaldia:

Ekainak 15/ 15 de junio:

Ekainak 16/ 16 de junio:

 

FINALA

Ekainak 23:

 

 

GAZTEAK/JUVENILES

1/16

 

Apirilak 20/ 20 de abril: OSORO-DE PAZ 22-12 JUSTO-UNZAGA

Apirilak 20/ 20 de abril: ARANBURU-IÑARRA 20-22 BOBADILLA-ETXEBERRIA

Apirilak 21/ 21 de abril: GALARRAGA-MUJIKA 22-6 OLASKOAGA-ELOLA

Apirilak 27/ 27 de abril: IZETA-BALLARENA vs ARTOLA-GALDOS

 

1/8

Apirilak 28/ 28 de abril: LARRAÑAGA-URBIETA vs OSORO-DE PAZ

Maiatzak 4/ 4 de mayo: EZENARRO-IRURETAGOIENA vs BOBADILLA-J.ETXEBERRIA

Maiatzak 5/ 5 de mayo: DE LA TORRE-OLANO vs GALARRAGA-MUJIKA

Maiatzak 11/ 11 de mayo: ZUBELDIA-GAMBOA vs Apirilak 27 ko irabazleak

 

1/4

Maiatzak 12/ 12 de mayo: ODRIOZOLA-A.GARMENDIA vs Apirilak 28ko irabazleak

Maiatzak 18/ 18 de mayo: ARIZTEGI-AZKOITIA vs Maiatzak 4 ko irabazleak

Maiatzak 19/ 19 de mayo: ALTUNA-SALEGI vs Maiatzak 5ko irabazleak

Maiatzak 25/ 25 de mayo: OSKOZ-ATXA vs Maiatzak 11ko irabazleak

 

1/2

Lehen jardunaldia

Maiatzak 26: Maiatzak 12ko irabazleak vs Maiatzak 18 ko irabazleak

Ekainak 2: Maiatzak 19ko irabazleak vs Maiatzak 25ko irabazleak

 

Bigarren jardunaldia:

Ekainak 8: Galtzaileak v Galtzaileak

Ekainak 9: Irabazleak v Irabazleak

 

Hirugarrren jardunaldia:

Ekainak 15/ 15 de junio:

Ekainak 16/ 16 de junio:

 

FINALA

Ekainak 23:

 

 

KADETEAK/ CADETES

1/32

Apirilak 6/ 6 de abril: OLASAGASTI-NALDAIZ 22-21 PEREZ DE ZIRIZA-KAÑAMARES

Apirilak 6/ 6 de abril: TORRES-SAGASTIBELTZA 15-22 EIZAGIRRE-IZTUETA 

Apirilak 7/ 7 de abril: ARRILAGA-TELLERIA 11-22 APAOLAZA-ASTIGARRAGA 

Apirilak 7/ 7 de abril: ETXEBERE-INSAUSTI 22-19 JARA-*SORONDO

 

1/16

Apirilak 13/ 13 de abril: E.BELOKI-BLANCA 10-22 OLASAGASTI-NALDAIZ

Apirilak 13/ 13 de abril: ARRIBAS-ESKUZA 22-9 EIZAGIRRE-*GABIRONDO

Apirilak 20/ 20 de abril: ARTARAZ-SARASA 12-22 *HUIZI-ASTIGARRAGA

Apirilak 21/ 21 de abril: ZAPIRAIN-ORBEGOZO 17-22 ETXEBERE-INSAUSTI

 

1/8

Apirilak 28/ 28 de abril: OIARTZABAL-SORONDO vs OLASAGASTI-NALDAIZ

Apirilak 27/ 27 de abril: OLAIZOLA-UZKUDUN vs ARRIBAS-ESKUZA

Maiatzak 4/ 4 de mayo: ARRARAS-SASIAIN vs APAOLAZA-ASTIGARRAGA

Maiatzak 5/ 5 de mayo: ITUARTE-JAUREGI vs ETXEBERE-INSAUSTI

 

1/4

Maiatzak 11/ 11 de mayo: E.GOIKOETXEA-LABOA vs Apirilak 27 ko irabazleak

Maiatzak 12/ 12 de mayo: AMUNDARAIN-URIA vs Apirilak 28 ko irabazleak

Maiatzak 18/ 18 de mayo: PERURENA-G.GOIKOETXEA vs Maiatzak 4 ko irabazleak

Maiatzak 19/ 19 de mayo: ALTUNA-ELOLA vs Maiatzak 5ko irabazleak

 

1/2 Liguilla

Lehen jardunaldia:

Maiatzak 25/25 de mayo: Maiatzak 11ko irabazleak vs Maiatzak 12 ko irabazleak

Maiatzak 26/ 26 de mayo: Maiatzak 18ko irabazleak vs Maiatzak 19 ko irabazleak

 

Bigarren jardunaldia:

Ekainak 1/ 1 de junio: Galtzaileak vs Galtzaileak

Ekainak 2/ 2 de junio: Irabazleak vs Irabazleak

 

Hirugarren jardunaldia:

Ekainak 7/ 7 de junio:

Ekainak 8/ 8 de junio:

 

FINALA

Ekainak 23:

 

Anuncios

También te podría gustar...

A %d blogueros les gusta esto: